| Lane a întrebat:

Imi spuneti va rog cum pot sa-i conving pe parinti sa-mi ia un bichon maltese? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Valenttina a răspuns:

Pai,draga mea Andreea parerea mea ar fi sa le explici ca tu vei avea grija de el, ca totul va fi responsabilitatea ta, il vei scoate la plimbare in fiecare dimineata si te vor ajuta si prietenele.Arata-i poze pe internet spune'i cat de dragalasi sunt.In schimb nici nu lasa par, mai ales cand sunt mici.Si scrie pe google "bichon maltese" si vezi ce scrie despre ei.Arata-le si parintilor! Succes la convinshee hee Daca nu iti vor lua, asculta-i poate au un motiv intemeiat pentru care nu ti-l vor lua. Sper ca te'am ajutatbig grin. Funda?

6 răspunsuri:
| Lane explică:

Eu mai am un caine. Si nu numai parintii strang dupa el. Si eu am mai strans dupa el si l-am scos afara si i-am dat de mancare.

| ღAndrutzaღ a răspuns:

Eu am inceput sa am grija de toti caini din cartier si dupa asta fa ce ti-a spus Valentina.Succes!

| AFR81 a răspuns:

Nici eu nu sunt vreun adult frustrat, insa, toti copii vreti caini.Intrebarea mea e : Spalati voi dupa ei? Voi numai il plimbati si va jucati cu el.Parintii fac restul treburilor, de aia nici nu iti cumpara.Si eu vroiam caine cand eram mai mic, pe moment n'am inteles, insa acum imi dau seama ca parintii au avut dreptate

| oanabuysomeweed a răspuns:

Iii vorbesti dragut si faci treburi casnice, si din juma' de ora in juma' de ora tot o rogi si ii zici ca o sa ai grija de el, ca vei lua in serios responsabilitatea etc. incearcabig grin

| Bluef4 a răspuns:

Roger, nu ti-o spun cu rautate, chiar esti un adult frustrat:d... Draga mea Andreea, e imposibil! Am incercat tot ce mi-a trecut prin cap. Pe tata l-am convins, dar mama nici 10%. Imi pare sincer rau pentru tine:d

| geo50 a răspuns:

Foparte simplu: gasesti pe cineva care are pui de bichon, imprumuti toti puii si ii iei acasa. Cand vin parintii tai de la serviciu o sa aiba un mic soc initial si te vor ruga sa-i duci de unde i-ai luat. Tu vei incepe sa plangi si pana la urma se vor lasa induplecati si vor trece la negocieri cu tine; din 4-5 catei pe care ii vei avea acasa in mod cert te vor lasa sa pastrezi unul. Nustiu daca ai mai avut vreodata un caine dar, sa stii ca cere foarte multa atentie si implicit timp.