| Ciobotaru_Blanca_Andreea_1969 a întrebat:

Buna,in curand voi primi o broscuta testoasa.
As dori sa ii pun un nume.Problema este ca nu stiu daca e fata sau baiat! Imi puteti scrie niste nume de broscute! Si as mai dori cine stie cun se difera o broasca femela sau mascul! Multumesc Va pup!

2 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Si eu am o broasca testoasa dar mie mi-a spus tipul de la petshop ca este baiat.Mi-a zis ca faci deosebirea dupa coada.Parca a zis ca la masculi coada tinde sa se duca spre stanga si la fete drept.Nu mai stiu exact, cauta pe net ca sa fii sigura.

Cat despre nume nu stiu.Eu l-am numit pe al meu Avery.Ai putea sa ii pui Bubbles,Amos, Avery (imi place numele), Sloan, Derek sau Jimmy. Daca e fata Lexie, Eliza sau Stephanie. Sper ca te-am ajutat

| Ada78 a răspuns:

Cauta aici: www.e-pets.ro/nume-de-animale/reptile-si-anfibieni Dar poate o sa iti spuna cel/cea de la phetshop. Sper sa te ajute :)