| lays a întrebat:

mi-am cumparat un hamster de cateva ore si fiind foarte entuziasmata am uitat sa intreb cat are.si mi-e teama sa nu aibe mai mult de 1 an. e fff mic, banuiesc ca e rasa pitica si e gri cu par brun pe spate.imi pot da seama cumva ce varsta are? nu stiu cand mai trec pe la acel pet shop si vreau neaparat sa aflu.ma gandeam ca cei de acolo nu au voie sa vanda hamsteri aproape de batranete.ca nu-ti poti cumpara 1 si dupa 2-3 luni sa-ti moara. voi ce zicetibig grin? un pic de ajutor va roghappymultumesc!

Răspuns Câştigător
| sfdshsnsa a răspuns:

Are maxim 2 luni happy

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Tu nu poti sa iti dai seama ce varsta are, daca nu esti experta in hamsteri. Si nu exista nici o lege care interzice sa se vanda hamsteri "batrani".

| BlueBaby a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura la intrebarethinking Nu cred ca vand animale batrane, de cele mai multe ori sunt puiuti de vanzare (de ex. la caini sau pisici... n-am vazut niciodata adulti, numai pui. deci banuiesc ca asa e si la hamsteri)
Sper sa fie cum zic eublushing Succes in cresterea lui. Funda?blushing

| BlueBaby a răspuns:

Nu e lege, dar nu e normal sa dai bani pe un animal care peste o luna, 2, 3. un an iti moare.