| titi123 a întrebat:

mi-am luat o pereche de perusi, mai mici(puiuti). Masculul este normal sa aiba nariile mov, iar femela, albastre, cu alb pe margini? Vreau raspunsuri de la crescatori (si de la experti).

Răspuns Câştigător
| Linda724 a răspuns:

Eu am peruşi in casa.Da, este foarte normal aşa au si ai mei, masculul mov iar femela albastru.Aşa se recunoaşte genul peruşului şi toti papagalii de aceasta rasa au tot aşa narile.

| titi123 explică (pentru Linda724):

Nu e vreo diferenta daca sunt pui?

| titi123 explică (pentru Linda724):

Nu e vreo diferenta daca sunt pui

4 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Femela are narile albastre cu alb, iar masculul are narile mov.
Asa se recunoaste genul unui perus.

| Linda724 a răspuns:

Nu e vreo diferenta