| madus a întrebat:

Mi-as dori si eu un catel! Un shih-tzu / yorkshire terrier / labrador sau ciobanesc german! Dar momentan nu atatia bani straight face Ce sa fac? sad

3 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Depinde,daca stai la casa si ce fel de caine iti doresti...Unul e companie, unul de paza. Daca vrei de companie un terier yorkshiresau un bison ar fi indicat, daca vrei de paza ciobanesc german. Daca vrei un bun prieten ti-as recomanda un chow chow...(dar costa mult )

| SoryIna a răspuns:

Depinde de unde esti. Poate te-as putea ajuta. Dar daca nu ai posibilitati vorbeste cu prietenii tai. Intreaba-i daca nu cunosc pe cineva care are acest gen de caini de vanzare.

| Alexandraxxx a răspuns:

Yorkshire terrier-ul costa intre 350-400 de euro. Este un caine pe care nu oricine si-l poate permite si mai ales intretine. Nu-ti cumpara un caine doar ca sa spui ca ai caine. Gandeste-te si la costurile de intretinere. Daca vrei un caine pe care sa nu dai bani, incearca sa adopti unul! Oricand vei gasi un sufletel care are nevoie de un stapan happy