| TasieSimona a întrebat:

Papagalul meu( femela) are burtica umflata. De la ce ar putea sa fie?

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Nu am auzit sa aiba burta umflata papagalu nu prea are cum thinking
Se umfla ea de la pene.Sau daca nu e la burta si putin mai jos ouo...dar iti recomand sa te duci la veterinar cu ea.
Daca va avea pui iti recomand sa le pregatesti viitoru loc sa nu ti mai multi intr-o cusca sunt multe dezavantaje pentru ei.Sau alta optiune sa le dai drumu prin casa sau balcon.

7 răspunsuri:
| dydav a răspuns:

E perus? nimfa? agapornis? ai pereche? e posibil sa aiba oute? burta jos spre coada sau mai sus?

| Okami23 a răspuns:

Are si un mascul langa ea?

| TasieSimona explică:

Perus. Are si mascul. Burta e mai spre coada, adica cum sta ea pe bat se vede burtica "lipita" de picioruse

| Okami23 a răspuns (pentru TasieSimona):

Se poate sa ai in viitor niste mici perusi

| TasieSimona explică (pentru Okami23):

Pai si trebuie sa ii pun ceva unde sa faca oua? Sau cum?

| Okami23 a răspuns (pentru TasieSimona):

Du-i mai bine la veterinar, va stii ce e de facut