| MIRUNAmyra a întrebat:

Recent mi-am cumparat niste pesti guppy, insa nu stiu cum sa ii ingrijesc. Ajutor! Dau funda! P.S.scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
| Haney a răspuns:

Stii daca as fi fost in locul tau mai bine ma informam inainte de ai cumpara straight face.Dar acum fiecare face cum vrea.Le trebuie un agvariu nici mare nici mic latimea si lungimea de aproximativ 50 cm iar apa trebuie sa fie destul de calda 20-25 grade eu cred ca ajung.Nu uita de plante eu iti recomand cele naturale asa pesti se vor simti ca acasahappyNu uita de mancare speciala pentru pesti! Se gasesc in orice pet shop. Funda?

15 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sa ai 20-28 grade in acvariu, plante la suprafata pentru ca or sa fete si se ascund puii in plante, pui plante de plastic ca naturalele au oua de melci si nu mai scapi de ei.mancare cata putina sa nu strice apa.

| Doctorfishadi a răspuns:

Ai nevoie de un acvariu de n litrii(acest n il calculezi in functie de nr de pesti(un peste guppy are nevoie de 5 litrii de apa)), il lasi la ciclat 3 sapt fara pesti in el, schimbi dupa cele 3 sapt schimbi 10 la suta din apa saptamanal, in cele trei sapt de ciclat nu faci schimburi de apa(apa de schimb sa aiba aceeasi temperatura cu cea din acvariu, sau macar dif sa nu fie mai mare de 3 grade celsius, pui pestii incet incet, setezi un incalzitor pe la 24 grade celsius daca ai plante naturale, sau 26 daca nu ai plante.Ii hranesti de 2 ori pe zi cu foarte putina hrana, si cam asta ar fi pentru ca nu sunt pretentiosi.

| 01rukia01 a răspuns:

In tigaie e cel mai binerolling on the floor

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

In tigaie sa ii maninci tu si la desert sa ai un sobolan.

| 01rukia01 a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

Sobolanu ti-l las tie, e o adevarata delicatesa pentru tinerolling on the floor

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

La cat de zgarcita esti pun pariu ca acum il mananci fara sa respiri.

| 01rukia01 a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

Pai da nu-s nehalita ca tine

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

Daca nu ai ceva inteligent de spus nu spune nimic, tu ar trebui sa taci in permanenta!

| 01rukia01 a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

Taci ba si du-te la culcare ca esti beata moarta

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

Drogata,dar ce conteaza.

| 01rukia01 a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

Gata ai si venit de la scoala sau chiulesti?

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

Nu trebuie sa fac spor nu?

| 01rukia01 a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

Bravo kira, esti pe drumul cel bun...te-am invatat bine, esti pe drumul cel bun

| MIRUNAmyra explică (pentru 01rukia01):

Nu tu m-ai invatat, ci baiatul acela din 7 b.

| ovi93 a răspuns:

Poate te ajuta site-ul asta:D http://animale.acasa.ro/......10326.html