| Bianca2806 a întrebat:

Buna seara, am o pisicuță in varsta de 1 luna si 4 zile. Aceasta a fost călcată (cu piciorul) din greseala in zona abdomenului. Acum pisicuță este conștientă însă abia poate sa meargă si sa isi tina capul drept,respiratia este normala si bătăile inimii la fel,însă nu face altceva decât să doarmă. Am incercat sa gasesc un medic veterinar in municipiul unde locuiesc,dar nici macar unul nu raspunde sau nu este dispus să facă o consultație (fie la cabinet, fie la domiciliu). Sunt nevoită să astept pana maine dimineata, dar nu vreau sa pățească ceva mai rau...Stie cineva ce se poate face in acest caz?

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Sper ca pisicuta a trecut cu bine peste noapte.Regret ca nu am vazut intrebarea ta aseara, ti-as fi spus ce sa-i faci sa o ajuti un pic pana ajungi la medic.Clar e nevoie de un consult si sper din suflet ca astazi ai ajuns cu ea la un cabinet.In astfel de cazuri, riscul de hemoragie interna este foarte mare. Sper sa ne dai o veste buna astazi.Sanatate multa pisicutei.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Nu cred ca poti face nimic până când nu o vede un doctor. Las-o sa doarmă pe un asternut moale si sa nu o lasi afara.