Întrebare recomandată | xmadutssu a întrebat:

am un pisic birmanez de vreo 3 zile, are 6 saptamani si nu stiu cum sa-l conving sa foloseasca tavita cu nisip.L-am pus in litiera,i-am frecat labutele in nisip, insa tot degeaba. Face sub pat.Nisipul e curat, i l-am schimbat azi si tot degeaba.Cand se pune in litiera doarme sau se joaca cu nisipul.Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Săracul ce mic e, e băiețel? Ai răbdare cu el, cum il cheamă? Am si eu un birmanez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt cateva sfaturi interesante aici,
http://www.animale.ro/articole/cum-imi-conving-pisica-sa-faca-la-ladita
Te pup!

| Flavius2013 a răspuns:

Dai 2 petarde la urechie si pune-l in tava cu nisipi. Incearca o sa mearga.