| Andr3ytza91 a întrebat:

Bună seara! Am un pui de pește guppy salvat la prima fătare. Nu am fost atentă și nu am scos femela la timp din acvariu, așa că doar unul a scăpat. L-am pus separat în maternitate, până va crește, deoarece nu am alt acvariu. Acuma după 3 săptămâni dacă pun altă femelă să fete în maternitate, puiul mare îi va mâncat pe cei mici dacă îl las în maternitate când va făta următoarea peștoaică guppy?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

La trei luni ajung la maturitate, probabil nu i va manca pe cei mici, dar oricum mama pestoaica trebuie mutata dupa nastere.
Doamne ajuta ❤️