| RoSeGeOrGiAnA a întrebat:

Buna seara, azi am observat ca hamsterul meu a slabit.Are in jur de un an si cateva luni.Doarme aproape toata ziua si cand il scot din cusca se plimba prin casa si cand e in cusca si ma aude se suie pe portita si trege de ea(deci are energie). Intrebarea este OARE HAMSTERUL MEU ESTE BOLNAV? I.am dat o bucatica de paine,ce stiu ca.i place si a refuzat, i.am dat mancare din castronasul lui, nu prea se atingea si cand i.am dat o bucatica de mar, frunza de salata si un pic de branza cu zahar a mancat.DE CE A SLABIT IN ULTIMILE ZILE? TREBUIE sa ma ingrijorez?

11 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Nu te ingrijora.E batranel si plictisit.Eu am mavut un hamster care toata viata a fost deprimat.Numai manca si dormea mereu roata nici nu a atinso timp de 3 ani si cand l-am dus la medic a zis ca nu are nimic.Am fost cu el la 4 medici diferiti si aceleasi raspunsuri mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E deprimat! Gagica are?

| RoSeGeOrGiAnA explică (pentru anonim_4396):

E fata si nu are partener, nu vor parintii sa am 2 ca cica is greu de crescut.

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuuuXD a răspuns:

Ori e plictisit ori nu il alimentezi cum trebuie, poate fi si vreo boala, insa poate fi si deprimat. Si cumpara si tu mai multe jucarii o roata de exemplu (nu trebuie sa lipseasca din cusca hamsterului!) cauta pe net mai multe informatii despre hamsteri si despre jucariile hamsterilor.

| RoSeGeOrGiAnA explică (pentru LiviuuuXD):

Ii pun in castronelul sau mancare multa ca sa imi iau de grija ca nu are de mancare si cand il scot din cusca ii dau paine, mamaliga, biscuiti si ce mai am prin casa.Are rotita de cand i.am achizitionat cusca.

| LiviuuuXD a răspuns (pentru RoSeGeOrGiAnA):

Bine,il alimentezi cum trebuie si are rotita, alta varianta nu mai e decat ca e plictisit si vrea sa se imperecheze.

| Madutzza98 a răspuns:

Probabil s-a saturat de tot aceleasi chesti in fiecare zi si vrea sa incerce ceva nou happy... Fa-i pe plac. Cum ar fi da-i altceva sa manace ceva care pana acum nu a mancat si ai sa vezi cum v-a reactiona happy O sa fie bine stai linstita :*

| RoSeGeOrGiAnA explică (pentru Madutzza98):

Ii dau aproape in fiecare zi biscuiti, paine mamaliga, frunze de salata etc.Multumesc ca ma incurajati!

| Purcărea-Ciulacu_Viviana_1990 a răspuns:

A fost bolnavior? Hamsterul meu are aceleasi simptome de 2 saptamani, exact aceleasi. Te rog raspunde-mi imi poti scrie si la vivianamihaela22@gmail.com