| ALEXANDRA1204 a întrebat:

Tatal meu a gasit o brosca testoasa si a adus-o acasa.Am nevoie sa stiu totul despre ele.

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Da cumparai de la magazin de la pet-shop ca gasesti multe feluri pesti, purici de balta, inima de vita, etc.
Sa-i faci un loc spatios si sa-i pui o insula cand vrea sa se duca pe uscat. si apa mare sa se poate baga cu totu si obligatoriu lumina naturala.

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Poate te ajută site-ul ăsta: http://www.animale-iubite.ro/totul_despre_broastele_testoase-a52.html
Sper că ți-am fost de ajutor! :)

| AtateaConditii a răspuns:

Poti sa ii cumperi mancare de la magazin si daca e mica sa o tii intr-un acvariu si ii pui apa si o piatra sa mai iasa la uscat.Stiu ca mananca un fel de creveti sau viermisori am vazut la magazin in plic mici albi.happyPoti sa intrebi la magazinul de animale.

| ALEXANDRA1204 explică:

Nu stiu ce rasa este, asa ca vreau sa stiu in general ce pot manca broastele testoase de uscat si care este comportamentul lor.Niste sfaturi? Multumesc :*