| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Azi l-am prins pe tata ca o insela pe mama.Si acum nu stiu unde s-a adus, dar si-a lasat telefonul acasa.Am gasit niste mesaje de genul te iubesc frumusica mea.Si as putea extrage numarul de telefon si sa o sun, Ce credeti, sa o sun? Daca da ce sa ii spun? Sa o sun pe mama sa ii spun? HELP!

15 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu suna tu pe nimeni ca nu prea ai ce face tu personal sincer.Mai bine spune-i mamei, asteapta sa ajunga acasa si spune-i sau vorbeste cu tata inainte si intreaba-l ce sunt cu mesajele alea. Oricum ce spui tu e o problema ce nu depinde de tine.Bafta!

| narcisa a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu tatal tau apoi daca crezi ca e cazul sa ii zici si mamei tale

| narcisa a răspuns:

Scuze raspunsul care era inainte nu era dat de mine ci de prietena mea. cel actual este cel dat de mine

| shtephie a răspuns:

Spune-i mamei tale si noteaza si nr aleiawinking

| paramore a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa nu te bagi tu, spune-i mamei tale si ea va stii ce sa faca...iei numarul si i-l dai mamei

| gabryel a răspuns:

Barbatii mai gresesc, daca ii spui mamei tale si vede si mesajele acelea s-ar putea sa bage divort, iar tu vei sta cu unul din parinti, nu ii vei mai avea pe amandoi langa tine zilnic, mai bine treci peste toate si strangi tare din dinti si uiti de aceasta faza din viata ta.

| 009 a răspuns:

Mai bine sa nu o anunti pe mama ta iar in privinta numarului poti sa o suni si sa te iei un pic de ea sau poti sa pui pe altcineva sa sune

| LucianGabriel a răspuns:

Mai bine nu te baga, eu cred ca e mai bine sa nu te bagi si in privinta lu "aia" da numarul cuiva sa o sune sa vada asa in mare ce e cu ea.

| emm a răspuns:

Daca esti sigura ca o inseala, ai putea sa ii spui, e dreptul ei sa aflebig grin
explica'i ce ai vazut si vezi apoi ce se intamplahappy
sau, mai bine, daca asta e primul "indiciu", ca sa zic asa, mai bine mai astepti sa vezi daca tatal tau mai are vreo "scapare" si actionezi apoithinking
in ocrice caz, trebuie sa fii sigura ca o inseala atunci cand ii vei spune mamei tale, sa nu cumva sa nu fie adevarat si sa se certe degeababig grin
si ai mai putea sa faci ceva, noteaza nr la care a trimis msj si da'i alt msj, spunandu'i sa vina intr'un anumit loc, ca la o intalnire, ca si cum ar fi trimis tatal tau msj acelabig grin
si apoi. daca vine. apari tuhappy

| davidwarner a răspuns:

Mai bine spune-i mamei ta, dar mai intai intreaba-l pe tatal tau ce este cu acele mesaje. Mai bine sa stie adevarul, chiar daca, din pacata, poate duce la o despartire. Este de preferat o viata singura, decat una in minciuna. Daca o suni pe tipa nu stiu ce ai putea rezolva, dar poti incerca sa o intrebi ce este intre ea si tatal tau.

| stresu a răspuns:

Daca is numai masaje si atat, stai cuminte deocamdata ca te inhami la drum lung; cunosc situatii similare si a iesit prost, copilul fiind invinuit de ambii parinti ca se baga in viata lor personala si ca vrea sa le strice casnicia.
Daca vrei neaparat discuta calm cu tatal tau dar fara sa sari direct la acuze. Nu zic sa nu spui nimic mamei, desi as recomanda, dar intai vorbeste cu tatal tau neaparat.
Poate e mai bine sa o lasi moarta; o casnicie e lucru complex si in general un partener se prinde cand e inselat. Decat sa ai scandal in casa, mai bine stai calma, poate era o gluma, poate nu era;
Viata e dura si de multe ori apelam la minciuna pentru a evita situatii dificile.
Daca chiar vrei sa faci ceva discuti cu el, in niciun caz nu o suni pe respectiva ca iti spargi singura oale in cap. Succes ca ai nevoie!

Răspuns utilizator avertizat
| KaMy a răspuns:

Nu exista barbat ca macar odata sa nu calce stamb. mai bine noteaza nr. si spune-i mamei tale ce ai vazut. vor vorbi ei amandoi dar uh nu te baga nu e trebuie ta sunt adulti si e problema lor uh doar fa ce ti-am spus si vezizi de copilaria tawinking

| gyovany1313 a răspuns:

Eu as sun. o si in ciuda faptului ca sunt foarte calm i.as vb foarte frumoslaughing

| anicika a răspuns:

PreTy nici intr-un caz sa nu-i spoi mamei daca ti la familiea ta mai bine uita si fate ca nu ai vazut nimic bafta