| Annaa a întrebat:

tocmai mi-am achizitionat 2 catei micuti, o femela si un masculbig grin.Ma intrebam daca imi puteti da sugestii de nume.Am gasit pe internet foarte multe dar nu stiu care se potriveste.Tot pe internet am aflat ca numele cainilor trebuie sa se potriveasca cat de cat cu comportamentul sau aspectul lor.Sa vii descriu: amandoi lenesi, femela un pic mai activa.Sunt corcitura intre husky si ciobanesc german.Sunt fooooaaarte pufosi. Femela este crem iar masculul negru. Sper ca imi puteti da sugestii.PS: Funda pentru cel mai inspirat nume! multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Fetita: Puffy, Liz, Angeli, Pissy [laughing], Chocapik xD
Baietel: Miky, Chocky, Blacky, Puffy [Daca nu vrei la fata], Zuzu etc.
Trebuie sa fie ceva haios si original dupa mine xD Succes

8 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Masculul thinking Blacky, Negrutz, si femela Bella sau Lola. daca vrei sa se potriveasca cu comportamentul chiar nu stiu...

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pinky puffy crazy lady

| hamham_1461 a răspuns:

Pai ce iti pot spune este ca exista o gramada de nume frumoase pentru catelusi da exista dar eu nu stiu ce sa-ti spunpentru ca tu esti singura care va decide numele!

| oAnna a răspuns:

Pe catelusul meu il cheama Puffy... dar mai sunt nume frumoase Motzy Jerry Lucky Hachiko( este un film cu un catelus la care am plans si mi a placut numele). Pooka, Shakira pana la urma o sa iti alegi tu ceva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fetita : Bella (eu am avut una si asa i-am pus numele:X) si pentru baiat mie imi place :Spike big grin(pronuntat spaic)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Să fie sănătoşi şi să te bucuri de ei!
În primul rând ai grijă ca numele lor să fie din două silabe, iar vocalele finale să fie diferite, pentru ca să poată să îşi recunoască numele cu uşurinţă. E foarte important.
De exemplu : Zorro şi Baby(pronunţă beibi), Maxy şi Sara, Dino şi Betty, Tango şi Salsa (!), Rocky şi Bella. Bineînţeles, în fiecare pereche primul nume este pentru băiat. Succes în alegere!
Te invit şi vă invit pe toţi pe website-ul meu, lecturirecenzate.ro Sper să vă placă! Pa, pa!

| ella_7332 a răspuns:

pentru baiat : Blacky [ blechi ], Chuchi, Ceaki, Riki
Pt fata : Pychi { si eu am pichineza tot crem - mai inchis- pe nume pichi} sau : Cremita, Cremi, Lesy

| Ralucutza_6534 a răspuns:

Vera(pentru. femela) o poti alinta Veruta
Spoky, Scott sau Snup(pentru. mascul)