| xXFrappeGirl a întrebat:

Buna TPU.

Acum 4 zile mi-am luat un Yorkshire Terrier. [ Nu e toy bc nu imi prea plac ]

Si, merge in lesa, doar ca se tot baga intre picioarele mele [ l-am calcat de 2 ori pe labuta din greseala, dupa care am inceput eu sa plang laughing ], merge la toti oamenii ramane in spate... Are 5 luni, iar in astea 5 luni, nu a iesit deloc afaara, doar cand l-am scos eu.

heelp, funda ajutor.

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Trebuie scos regulat, iar pana se obisnuieste lesa trebuie tinuta din scurt, sa mearga langa tine paralel

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu inteleg care este problema ta. Faptul ca se baga printre picioarele oamenilor si ca nu merge la pas cu tine sau ca nu a iesit deloc afara?
O sa se mai bage printre picioarele voastre pana creste. El este destul de mic acum, nici tu cand erai mica nu cred ca mergeai mereu la acelasi pas cu mama ta. Mai topaiai, mai alergai, etc. Pentru el este nou sa iasa afara, sa vada alte persoane, este incantat si curios, nu ai ce sa ii faci. Cand o sa faca 2, 3 ani o sa vezi ca o sa se linisteasca.

| BizuBVBArmy a răspuns:

El e va obisnui cu timpul in lesa

| GiulyAna1995 a răspuns:

Ar fi trebuit sa-l scoti pe la 3 luni dupa ce si-a facut toate vaccinele.Si eu am un caine de 1 an care inca nu merge drept si se baga printre picioare.Trebuie sa incerci sa comunici cu el si daca reuseste sa faca ce ii ceri da-i un premiu. Ceva de mancare.Asa a r trebuii sa se invete usor, usor.Cainele meu incepe sa prinda ideea big grin