| noon123 a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutor. Am o catelusa taxa de 9 luni si din greseala am lovit-o la piciorus, ma dadeam cu bicicleta si mi s-a bagat sub roata, a inceput a scheuna si mergea cu labuta in sus, schiopata. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoNameqed a răspuns:

Du-o la un veterinar, e posibil ori sa ii fi rupt labuta ori doar ai lovit-o si o sa-i treaca happy

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Sa duci la un veterinar cu ea, poate fi o luxatie sau o entorsa, dar asta doar medicul veterinar poate sa iti spuna si sa iti dea tratamentul corect pentru a se vindeca corect si sigur, ea se poate vindeca si singura dar banuiesc ca o doare si vindecarea o sa fie gresit ( poate sa ramana cu sechele la piciorus)

| darrio2007 a răspuns:

Du-o la veterinar.Cu sfaturi de pe TPU nu se vindeca.

| mynasca12 a răspuns:

O sa se vindece si vezi ca la magazin este o crema... verde nu mai stiu cum se numea.dar este special pentru animale