| Stralis a întrebat:

Acum cateva zile am implinit 16 ani, iar parintii mei stiu ca intotdeuna mi-am dorit un animal de compania, mai ales un caine. Bineinteles, sunt constient ca este o responsabilitate uriasa pentru mine. Si in sfarsit am primit un catel la care chiar nu ma asteptam. Este rasa Boo. Are 8 saptamani, este "caine de buzunar", asa este poreclit. Acum problema este urmatoarea. Parerea mea este urmatoare. Eu zic ca este prea mic ca sa il scot la plimbari. Ar trebuie sa astept sa faca vreo 1-2 luni? Sau pot sa il scot chiar acum? Este o rasa de caine foarte mica, cum am mai spus "catel de buzunar". Vreau sa stiu cat de des trebuie sa il duc la veterinar, am auzit ca cam o data pe luna. Dar vreau sa fiu sigur, asa ca am nevoie de ajutorul vostru. Spuneti-mi niste pareri. Nu uitati nu este un caine mare, perfect pentru mine si pentru un apartament.

Acesta este cainele pe care l-am primit : https://www.google.ro/......ps?/search

Dati-mi niste idei, cand as putea sa-l scot la plimbari, cat de des sa merg la veterinar, etc. V-as fi foarte recunoscator.

1 răspuns:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna, draga Stralis.
Cainii se scot afara dupa ce termina schema de vaccinuri, daca incepe de la 8 saptamani..la 4 luni, in mod normal, trebuie sa o termine.