| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Acum o saptamana O vacuta mi-a fatat un vitel! Problema e ca nu se ridica de jos parca ar fi paralizat nici capu nu si-l poate sa il ridice abia clipeste. Are lipsa de calciu?
Scuzati categoria! !

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Cheama un veterinar.

| untu a răspuns:

Sa chemi imediat medicul veterinar,vaca dupa ce ti-a fatat,organismul ei este foarte slabit din lipsa de calciu,mancare buna, sa aiba nutrienti (lucerna, ovaz, etc) nu numai strujeni, dar fara mucegai! Medicul veterinar trebuie sa vina si sa-si faca o injectie vacii cu BOROGLUCONAT DE CALCIU+vitamina C!