| Andra22222 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutor. De curând, cățelușa mea a fost depistata cu boala "Babesioza", sansele ca ea sa supravietuiasca sunt de 70%, nu stiu cat stiti despre boala, dar aceasta este provocata de existenta capuselor. Catelusa a fost tinuta in perfuzie și ține tratamen medicamentos. Problema e, ca ea nici acum nu a scapat de capuse! Are zeci, si sunt si pui, care sunt foarte greu de observat si scos.
Îmi puteti recomanda un produs BUUN pentru înlăturarea acestora?
Si as mai avea o intrebare pentru proprietarii animalelor care au avut aceiasi probelma ca, catelusa mea. Cum s-au manifestat? În cat timp si-au revenit?
Dau funda și vot.

4 răspunsuri:
| AntoniaRules a răspuns:

Hei! Cainele meu a a avut Babesioza si a avut febra 40 cand am dus-o la veterinar; I-a pus perfuzie si i-a dat medicsmente; Dupa acea am mers acasa si am lasat-o sa isi revina; AI GRIJA; pentru ca momentele dupa perfuzie sunt critice; poate vomita, sau chiar lesina; daca nu e mai vioaie peste 4 ore dupa perfuzie, atunci sansele sa isi revina sunt mici.Catelusa ta e pui, asa ca nu se stie cat va rezista; Roagate pentru ea sa isi revina; Catelusa mea si-a revenit dupa 2 zile si acum nu mai are absolut nimic!
Bafta!

| Andra22222 explică (pentru AntoniaRules):

Nu este pui. Are 2 ani.
Sunt 10 zile de când se luptă cu boala și nici acum nu si a revenit.sad

| AntoniaRules a răspuns (pentru Andra22222):

Hei!
Si-a revenit catelusa?

| AntiRomantic1234 a răspuns:

Buna! Poti sa pui putin ulei de gatit pe capusele mari pentru ca aceasta se va sufoca si va cauta loc unde sa fuga si pentru cele mici iti va trebui o lupa sa le vezi mai bine si faci acelasi lucru cu uleiul. Sper ca te-am ajutat! Funda?