| xDanyxDany a întrebat:

am o bicicleta full suspension, nu este nu stiu ce firma, e ceva chinezarie, si de un timp a inceput sa-mi joace atat furca de pe fata cat si incheietura de langa pedala. Se gasesc bucse pentru furca de pe fata, sau ce trebuie sa caut ca as vrea sa o repar, pentru ca nu dispun de $ sa-mi iau alta. P.S la furca de pe fata nu joaca din gatul cadrului, joaca de unde sunt cauciucurile alea de protectie

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

La pedale schimib axul si daca tot bataie, schimbi si pedalele cu totul.

| xDanyxDany explică (pentru Vvistula):

Nu pedalele sunt problema, mie imi joaca de la "balamaua" de unde se inbina cadrul unde e saua cu furca de la roata de pe spate (pentru ca am suspensie si pe spate) mie de acolo imi joaca, si nu stiu ce sa caut pe net, la mine in oras la service nici ei nu stiu cum le zic la chestiile alea, sunt un fel de bucse ca intra in cadru prin bataie si au un "guler" pe care vine furca de pe spate...