| Neah a întrebat:

am o femela de metis, are 5 luni si e putin agresiva, musca, maraie etc... Ce pot sa fac ca sa nu mai fie agresiva? Multumesc anticipathappy

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Acum doar se joaca.Agresiva ..mai tarziu, cu strainii, nu cu familia.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Acum se joaca, dar mai tarziu o sa va muste. Nu este mormal nici in joaca sa maraie la stapan.
Trebuie sa o corectati, ca daca nu, cand o sa creasca nu o sa va asculte.

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Meh...e mai complicat ritualul,ideea e ca tu sa domini,sa vada ca degeaba maraie,trebuie corectata, incearca sa ii acoperi ochii cu mana cateva secunde si sa rostesti autoritar fui.e o corecte simpla si la locul ei, te poate ajuta, dar conteaza sa fi autoritar/a. Daca ii arati ca tu esti seful haitei, nu o sa mai faca chestiile asta.incearca sa faci cainele sa socializeze cu niste caini cu un potential ridicat, cu niste caini calmi, ascultatori. daca mai vrei informatii suplimentare adauga lazar Ionut-cristian la fb.sunt dresor independent...

| GheraseIrisRalucaElena5062000 a răspuns:

Doar se joaca, cand va creste, se va lasa, dar va latra la straini happy