| Betyyyy a întrebat:

am o papagalita de un an.In tot timpul asta nu am reusit sa o dresez, este ca la inceput rea iar cand bag mana in cusca si pun degetul sa se urce pe el ma musca sau se catara pe gratiile acelea.As vrea sa fie si ea mai banda si sa o scot din cusca. Ce pot face? mersi

2 răspunsuri:
| TurnOn a răspuns:

Va trebui sa faci ce a zis Frankie dar cu multa rabdare pentru ca nu mai e puiut ca sa se obisnuiasca repede. Succes!

| Frankie a răspuns:

Am avut si eu papagal. Eu niciodata nu ii inchideam colivia, si venea pe umarul meu cand stateam la calculator sau mi se punea in cap. Incearca sa te joci cu ea in fiecare seara, ca sa se obinuiasca cu tine. succes