| Miranda27 a întrebat:

TPU! Am o pisica de rasa comuna si nu o tin in casa (de obicei doarme afara, sta toata ziua afara).In 20 aprilie a fatat pentru prima data doi pui(s-a imperecheat cu un pisoi din vecini, fara sa stiu). Cam cand sa ma astept la o noua tura de puiti? Si cati pui aproximativ ar putea sa mai fete?

Răspuns Câştigător
| FallenAngelAlina a răspuns:

Perioadele in care pisicile de obicei umbla dupa mati sunt primavara si toamna, dar se mai poate decala daca au un trai bun, iar cati pisoi pot sa aiba depinde, intre 2-6.

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cam prin toamna, dar depinde cum a spus si FallenAngelLina. Cel mai bine te sfatuiesc sa mergi sa o sterilizezi, nu vei mai avea niciodata probleme cu galagia, pisica va sta mai mult pe acasa, deci sunt doar avantaje din asta.

| Miranda27 explică (pentru RedNose):

Oricum m-am decis sa o sterilizez, dar o mai las o data sa fete. Si de ce pe unele site-uri scrie sa-ti sterilizezi pisica inainte sa implineasca doi ani?

| BlackFuneral a răspuns:

Prin toamnă.

| kameleonic a răspuns:

Cam intre 2 si 5 pisoi. Eu zic ca pe la toamna s-ar putea sa mai fete!

| anonymos16 a răspuns:

Da sant sanse si scuze ca a dura bft. funda