| Oanny a întrebat:

Am pus acum jumatate de ora o intrebare despre pisicile mele, dar presupun ca e prea lunga si nu o sa fie citita asa ca o sa scriu mai putin.
Am doua pisici, un motan de un an si ceva si o pisica de 6-7 luni.Se intelegeau foarte bine pana acum cateva ore, cand de la sunetul produs de la laptele care cadea au inceput sa se ia la bataie.Si am avut cam 4 reprize.3 intre pisici,din care eu si mama am iesit muscate si una cand s-a dat motanul la caine, cu care de obicei se joaca, in mom cand sora mea se juca cu cainele.
Si nu pot sa imi dau seama ce au patit...Ma puteti ajuta?
Am scris intr-o alta intrebare mai detaliat daca va intereseaza.Multumesc!

9 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Ar fi mai bine sa ii duci la veterinar pentru control. Sau data viitoare cand se mai intampla incearca sa-ti dai seama ce ii sperie sau enerveaza.

| ellutza a răspuns:

Probabil a turbat, poate are rabie

| Oanny explică (pentru ellutza):

Nu cred...cel mai posibil din cauza fricii, sper!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara niste soricei si da-le drumul prin casa.

| MrAnonymus a răspuns:

Poate una dintre pisici a incalcat un teritoriu altei pisci, sau se bat de la mancare, du-i la un control poate sa aiba ceva(rabie care pot sa o faca amandoi)

Răspuns utilizator avertizat
| MrBlue a răspuns:

Deci, pisica ta cea tanara de 6-7 luni, s-a maturizat. Pisicile si motanii nu se inteleg deloc, doar daca motanul este castrat si pisica sterilizata. Pisicile si motanii se bat chiar si atunci cand se imperecheaza. Amandoi pisicii au cate un teritoriu. Pisica de 6-7 luni a crescut pe teritoriul motanului. Acum trebuie sa creeze o ierarhie.Ca sa stii si pisicile mele au asemenea apucaturi. Cand o pisica de amea a nascut cealalta a mers la pui si ia alaptat, pentru ca i s-a trezit instinctul matern. Puii au avut mult lapte. Funda`?

| Caracteromule a răspuns:

Si eu ador animalele, am foarte multe, nu comentati daca va zic ca am 8 pisici tongue, in fine, si ale mele se bat, nu toate, am doar doua care se bat intre ele, atat, in rest celelalte nu se bat, cele 2 batause se bat doar cand le dau mancare, si le dau multa mancare dar tot se bat. in fine.
Pisicile tare se bat datorita lipsei de hrana, sau pentru ca una e mai rasfatata ca alta, zic si eu, incearca sa le dai mai multa mancare, sau sa le dai in camere diferite, sper ca te-am ajutat happy

| Oanny explică (pentru Caracteromule):

Citeste intrebarea mai detaliata pe care am postat-o.Nu e nici o problema cu hrana.