| oxxy05 a întrebat:

Am si eu o problema cu catelusulsad Un caniche de 3 luni. De vreo 2 zile cand doarme viseaza urat cred ca se trezeste din senin si cherlaie sad. Iar aseara m-a enervat putin ca nu era cuminte si i-am dat o palma la fundulet, ce-i drept mai tare. A cherlait putin dar i-a trecut. Azi nu prea a mancat deloc si mai devreme dormea si am fost la el, l-am mangaiat si apoi i-am pus mainile pe labutele din fata incercand sa il ridic sa ma jic cu el insa nici nu l-am atins bine si a incput sa cherlaie urat rau de tot I don't want to see mi-a fost teama sa il mai ating si am luat o jucarie care chitaie si a venit la mine, dupa ce s-a ridicat de jos schiopata dar parea ca il deranjau cam toate piciorusele nu doar unul din spate care probabil il putea durea din cauza palmei care i-am dat-o. Peste cateva secunde am plecat in alta camera si el a venit dupa mine si nu mai parea ca il deranjeaza toate piciorusele, schiopata putin datorita unui piciorus din spatestraight face sa se fi intamplat toate astea din cauza ca l-am lovit aseara sau e bolnav, va rog ajutati-masad Dau funda celui care imi explica exact ce s-a intamplat. Multumesc!

10 răspunsuri:
| Samarra a răspuns:

1) Logic nu ar putea fi de palma..doar daca nu i-ai rupt ceva. ceea ce nu cred.
2) Cred ca are displazie de sold.
3) Du-l urgent la medicul veterinar!

| misu a răspuns:

Nu este de la palma, du l la doctor

| JustMusic a răspuns:

Du-l la doctor.Nu cred ca ai tu asa mare putere sa-i rupi ceva.

| alina101 a răspuns:

Catelul a fost poate muscat de alt caine sau a fost batut foarte tere de cineva si cand il mangai ii e teama sa nu il bati. Este un catel foarte sensibil si trebuie sa il iubesti mult si sa ii arati ca tu esti prietenul nu dusmanul lui si in legatura cu schiopatatul poate a cazut sau a fost batut de alt caine, in orce caz poarta-te cat mai frumos cu el mangaiel chiar daca o sa planga la inceput o sa se calmeza in final si o sa vada ca ii esti prieten. Bafta!:*:*

| oxxy05 explică (pentru alina101):

Eu cred totusi ca a tras curent de la gresie si geamul deschis care sta inttodeauna asa..nu l-a batut nimeni, decat eu ii mai dau cata o palma dar foarte rar, in general daca ii spun de multe ori ca nu e bine sa faca un lucru si el tot refuza sa inteleaga. De alti caini nu a fost muscat pentru ca il tin in lesa cand ies afara cu el si am multa grija de el si crede-ma ca il iubesc atat cat se poate. uite acum 5 minute a venit singur la mine si avea chef de joaca ca si cum nu ar mai avea nimic, dar peste ceva timp o sa fie la fel. Sper doar ca e din cauza curentului el fiind si micut sad

| alina101 a răspuns (pentru oxxy05):

Nu am spus ca l-ai batut neaparat tu sau cineva din familia ta, pana la urma poate ai dreptate si a tras curent dar nu-i normal ca acum sa se soace si peste cateva minute sa planga din senin mai bine du-l la veterinar.

| alina101 a răspuns:

Pai eu zic ca el a fost batut de un caine sau de o persoana si de asta ii e frica cand il mangai.Tu arata-i ca ii esti prieten si nu dusman.Arata-i ca il iubesti, deoarece catelul este foarte sensibil. Cand il mangai si el plange nu te opri, deoarece pana la urma el va vede ca il mangai si atata tot.Iti urez bafta si cred ca ar fi bine sa il vada si veterinarul.

| alina101 a răspuns:

Poti lasa comentariul aici, deoarece acolo nu pot sa il citesc

| oxxy05 explică:

Am fost cu catelusul la medicul veterinar si mi s-a spus ca are lipsa de calciu. In concluzie toate raspunsurile voastre au fost incorecte! Deci, nu mai raspundeti fratilor la intrebari daca nu stiti nimic! Fiecare persoana de pe acest site asteapta raspunsuri poate nu exacte dar cat de putin apropiate de adevar iar unora le place sa comenteze asa fara rost oh go on

| Cristinel_Vieru_1992 a răspuns:

Si eu tot asa am avut ca sora mea la batut si a mers saracul si l-am ingrijit
mai degraba du-te la doctor cu el