| pink13 a întrebat:

Buna tpu...am un bichon maltez de doua luni un kilogram optsute si as vrea sa stiu cand il pot pune in lesa si cam cat costa o lesa antipurici si o vizita la salon in generalhappycel mai mic pret fundalaughingglumesc:*

Răspuns Câştigător
| terminallyCapricious a răspuns:

Pai...bichonul meu nu e maltase, e havanese si de camnd a avut 3 saptamani(cand l-am cumparat)doctorul mi-a spus sa nu intre in contact cu alti caini timp de 2 luni iar in acest timp trebuia sa aiba facute niste vaccine pe care medicul veterinar le noteaza in carnetul lui de sanatate(este obligatoriu sa aiba un carnet de sanatate+vizitele regulate la veterinar)pai cam peste 2 saptamani. ar trebui sa il duci afara(in lesa)si sa stii ca zgarda antipurici nu functioneaza bine deloc! ar trebiu sa ii cumperi front line sau kill tox(sunt picaturi anti purici si anti capuse)o vizita la salon ar costa cam pana in 50 lei(pentru tuns vara,taiat unghiutele, curatat urechile, si glanda)glanda este o glanda care se afla in funduletul catelului iar daca nu e ca sa zic asa ''STOARSA'' in max 1 luna e posibil sa ii cada penisul daca e baiat iar daca e fata nu stiu...eu am baietel :-) si cam atat pup :*
sper ca te-am ajutat si te rog daca am fost destul de utila plz sa imi dai mie fundita, multumesc

1 răspuns:
| pink13 explică:

Da are toate vaccinurile facute pana in prezenthappymersi si da este baiatlaughing