| dulcica2 a întrebat:

Am un papagal si vreau sa stiu daca noaptea cand ma culc trebuie sa ii pun o paturica pe colivia lui ca sa se simta mai bine? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da, asa se obisnuieste.

| Sckipper a răspuns:

Chestia cu acoperitul papagalului e doar ca sa ii aperi cusca in caz ca ai animale care il pot manca(pisici, soareci, etc).Iti sugerez sa ii lasi colivia descoperita sa aiba si el aer sa respire
Ps:Moartea cauzata de traume este probabil una dintre cele mai comune cauze individuale de moarte in randul papagalilor(adica sa nu sperii papagalu)
http://www.petclub.ro/index/papagali_9.htm

| Scherimuvi a răspuns:

Poi cauata si tu pe aici > http://www.papagalul.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut mai multi papagali si la toti le-am pus paturica. Ai grija sa ramana un loc ( spatele coliviei) unde sa nu pui paturica ca sa intre bine aer. Succes!

| Rebbbeca a răspuns:

E o chiestie la magazinu de animale.E un fel de saculet cu elatic.Este 4 lei(acum depinde de magazin, dar nu poate sa fie exagerat de scump)Acela se pune pe colivie.Eu asa aveam.Papagalu meu s-a dus crying

| Heart2014 a răspuns:

Am avut si eu papagali si noaptea le puneam o paturica pe colivie pentru ca din cate stiu eu, ei nu pot adormi daca au lumina. o zi buna!

| spread a răspuns:

Nu eu nu-i puneam o paturica pe colivie deoarece dormea mai bine cu lumina

| deeaandreeaa a răspuns:

Hello! Eu am papagali si de obicei le pun o paturica pe colivie dar nu neaparat sa se simta bine ci si sa nu faca galagie dimineata. Ai mei la 5 imi dadeau trezirea pentru ca era lumina afara.

| Yulia2011 a răspuns:

Am si eu papagali si noaptea cand se culca eu pun o paturica peste colivie ca sa nu-i deranjeze lumina, daca nu pui una vor mare zgomot.