| Arome a întrebat:

Cat costa un papagal amorezat si cat de mare trebuie sa fie colivia lui?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Papagalii amorez se pot achizitiona cu pretul cuprins intre 100 si 200 de lei si pentru confortul lor este nevoie de o colivie de marime mare (minim 45 x 55 x 45 cm). care sa fie folosit pe timpul noptii pentru odihna sau dormit.In timpul zilei poate fi lasat liber pentru zbura deoarece altfel li se atrofiaza destul de repedemuschii si nu va mai reusi sa zboare. Este extrem de atasabil de stapan.

1 răspuns:
| deniidenisa156 a răspuns:

Daca nu ma insel costa pana in 2 mil sau chiar mai putin si despre colivia lui si despre el poti citi pe net cat vrei, eu am o nimfa pe care am dat un mil si un perus care am dat 45; 3 si colivia depinde de marimea lui.