| Flooryn a întrebat:

As vrea sa imi cumpar niste pesti de acvariu (cu tot cu acvariu). Sugestii sau oferte?

Răspuns Câştigător
| SSophie a răspuns:

Nu iti recomand sa cumperi pestii cu tot cu acvariu deoarece pot fi bolnavi, cel mai bine e sa-ti cumperi un acvariu fara pesti si pe urma sa iti cumperi tu pestii, acum depinde si ce pesti vrei, nu sunt chiar atat de greu de intretinut daca esti oarecum responsabil (de 2 ori pe zi mancare si apa schimbata la 2 saptamani, cu putin albastru de metilen) cam asta ar fi toata munca.Cel mai indicat ar fi sa-ti cumperi tu pestii dar pui o sa iesi mult mai bine de ex un pui de scalar costa 3-4 ron, daca ai lua un adult mai ieftin de 20 de ron nu va fi.Eu doar ce l-am dat pe al meu pentru a-mi cumpara unul mai mare...Nu sunt chiar atat de greu de intretinut in niciun caz nu se pot compara cu un catel sau o pisica, hamster si altele asemenea...

3 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Oh..Pestii mor repede. Daca nu vrei sa moara trebuie sa ai f f foarte mare grija de ei.Sa le schimbi apa, sai hranesti, sa le schimbi apa, sa cureti acvariul.Ti-as sugera sa-ti iei alt animal de companie.Un peste e o pierdere de vreme.

| xDr0gs a răspuns:

Trebuie sa ai timp pentru ei.Trebuie sa le dai mancare de mai multe ori pe zi si sa le schimbi apa.Si iti sugerez sa iti iei niste pesti exotici de acvariu fiindca traiesc mai mult.

| cristi20ilie a răspuns:

Am eu o oferta.De unde esti? Da-mi un mesaj privat sa vorbim.