| 熊Panda熊 a întrebat:

Am un acvariu cu pesti, si vreau sa ma scap de unii dintre pesti,fiindca au nevoie de un acvariu mai mare,ciclat, dar mama nu ma lasa sa imi cumpar, iar tata nu ma lasa sa-i donez. Mi-e cam mila de saracii pesti si as vrea sa-i donez cuiva care poate avea grija corect de ei. Ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa-i chinui, dar cred ca nu am ce face.

4 răspunsuri:
| InnocentSίn a răspuns:

Cat de mari sunt pestii? Nu e foarte scump un acvariu mare. Roaga-i pe bunicii tai sa-ti imprumute cativa bani sau de la alte rude.

| StefiChan8D a răspuns:

Poti improviza un acvariu. Orice care ar avea forma unui acvariu si ar fi suficient de mare pentru un peste.

| Alynutzu007 a răspuns:

Eu mai demult voiam un caine si mama nu ma lasa sa imi iau asa ca am vorbit cu tata si ne-am aliat. Am vorbit amindoi cu ea si am convins-o sa ma lase sa imi iau caine. Acum s-a acomodat si mama cu el si ne e la toti bine. Daca spui ca tatal tau vrea sa pastrati pestii convingel ca singura cale e sa o convingeti pe mama ta sa cumpere un nou acvariu. Nu trebuie sa fie scump doar mai mare. Mult succes! Funda?

| 熊Panda熊 explică (pentru Alynutzu007):

Si eu mi-as dori un catelus din ala mic happy, numai ca mama nu ma lasa.Nu iti lasa par prin casa sau sa faca prostii (gen pipi pe covor, trezitul vecinilor, zgariatul mobile, etc), dar mai ales par prin casa?