| 2love4ever a întrebat:

as vrea sa-mi iau un animal(ceva mai exotic; dar nu stiu ce).Va rog pana-n 5 milioanehappy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalul e animalul perfect! E frumos, prietenos, iubitor, iar daca il inveti si sa vorbeasca, il vei adora!

| MarianM8777 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un cameleon sau un papagal! cameleonul e in jur de 300 lei iar papagalul daca vrei sa iti iei unu care sa il inveti usor sa vorbeasca tot cam asa din 250-300 dar sunt si mai scumpi! eu as merge pe varianta cu papagalii! uite niste specii foarte frumoase si le poti invata sa vorbeasca foarte usor: nimfa, micul alexander, rosella, agapornis...

| razvilol a răspuns (pentru MarianM8777):

Agapornis nu vorbesc laughing) nu invata sa vorbeasca invata doar trucuri

| MarianM8777 a răspuns (pentru razvilol):

Nu e imposibil...dar ne! stiam ca invata cam greu sa vb dar m-am incurcat...laughing

| razvilol a răspuns:

Un papagal O nimfa sau un perus sau un amorez... ramane la alegrea ta fiecare are un temperament diferti alege care ti se potriveste tie > nimfele sunt curioase si invata sa vorbeasca, perusi sunt acctivi si vorbesc mult, amorezi sunt jucausi si iubareti laughing) bafta

| Nadya21 a răspuns:

Un cameleon ar fi foarte tare. dar nu m-am interesat de pret. Funda? happy

| alexdinamo a răspuns:

O tarantula.
Cauta pe tocmai.ro

| GeOrGy9966 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un papagal. Este dragut si produce sunete frumoase.

| Diiana53 a răspuns:

Ti-as recomanda o agama cu barba. Sunt reptile pentru incepatori si fata de cameleoni sunt mai ieftini si mai blanzi. Sunt animale care nu necesita foarta multa ingrijire ca, cameleoni. Daca vrei un animal exotic care sa arate bine dar nu te poti "juca" cu el si esti experimentat cu reptilele atunci da, iti recomand un cameleon. Anyway, decizia iti apartine. Daca vrei o agama cu barba o poti cumpara de aici : http://animalshopping.ro/....../index.php iar daca vrei un cameleon : http://animalshopping.ro/....../index.php Sper ca te-am ajutat :)