| Maya_Dakota_1996 a întrebat:

Buna TPU.
Astazi mi-am achizitionat un porcusor de Guineea. Problema este ca sta nemiscat in cusca si altceva nu face, nu interactioneaza, nu doreste sa manance, iar cand i-am oferit ceva de mancat( morcov) s-a intors si nu a vrut. Stiu ca pun o intrebare prosteasca, dar se comporta asta doar pentru ca este speriat?
Cand a incercat da il prinda cel care lucra la pet shop fugea si nu statea, ceva ce mi se pare firesc.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Pai este putin speriat, dar, nu iti face grij se va acomoda dupa maxim o saptamana.el mananca doar sa ii lasi mancarica si sa il lasi putin singurel sa nu faci zgomot sa nu trantesti usile daca vrei sa se imprieteneasca cu tine, dupa ce s-a acomodat cu mancarea si spatiul, intinde-i mana cu mancarica in ea dar nu o misca pune palma la intrare.

sper ca te-am ajutat!happy

| Ahdfgwefggsfgdd4553 a răspuns:

Durează ceva până se acomodează.