| Bubuletz a întrebat:

Aveti catei? Daca da ce rasa sau ce rasa credeti ca este mai potrivit pentru o fata. Mie imi place LABRADOR dar vreau si alte pareri.Nu vreau catei foarte scumpi ca pret si daca stiti de unde pot cumpara ar fi perfect. Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Elly_8365 a răspuns:

Bichon Maltez...sunt foarte scumpi si raman mici.
Ii gasesti la targuri in orasele mari : Bucuresti, Iasi, etc...
Nu costa foarte mult, dar merita pretulwinking
Fundita? big grin:*

5 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Mie imi plac foarte mult bichonii maltezi, labradorii sau cockerii. Sunt multe site-uri de unde poti cumpara, insa pretul e cam acelasi. Mai putin de 200 euro nu poti da pe un maltez. Eu te sfatuiesc sa faci rost de bani apoi sa iti iei catzelusul mult dorit de tine. Poate il vei avea mult mai repede asa decat daca stai si speri sa gasesti vreunul ieftin. Bafta. Poti comanda aici: www.caini-pisici.ro

| Addaaa99 a răspuns:

Bicon malteze si caniche

| shalimar a răspuns:

Eu am trei catei:un rotwailer, un amstaff si un lup.Nu poti spune ca un anumit caine e potrivit pentru o fata.Fiecare cu gusturile ei.Eu personal nu suport cainii mici.Labradorii sunt caini plini de energie, perfecti pentru familie si loiali.Iti recomand un asemenea catel.Doar sa tii minte, un caine nu il iei ca sa ii dai de mancare si sa il scoti afara sa isi faca nevoile. Un caine are nevoie de iubire.Si cel mai bine poti exprima aceasta iubire prin joaca.Astfel vei avea un caine fericit.Si sa nu uiti sa ii faci vaccinarile pentru a avea un caine sanatos.
Poti incerca sa cauti in pet-shopurile mai mari. Ori pe internet sau chiar in ziare.
Nu uita, cainele nu raspunde pentru faptele sale, ci tu.Si inca ceva, daca stai la bloc, ia un catel mai micut sau daca iei unul mare, scoate-l cat mai des afara sa poata sa isi exerseze musculatura. Daca stai la curte, sa fii atenta sa nu ai gauri prin gard sau locuri pe unde ar putea evada cand tu nu esti atenta.Si pentru numele lui Dumnezeu, sa nu il tii legat.
Bafta in cautari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labradorul este peste 300 euro cu Pedigree. (adica "e de rasa").
NU il cumpara din petshopuri si nici de pe siteuri ca, caini-pisici, caini de vanzare. Trebuie sa cauti canisa specializata pe acesti caini, orice caine ai alege. Din moment ce ai spus foarte scumpi, sa stii ca te costa 400 euro cainele, plus vreo 200 lei/luna + vaccinuri si deparazitari (odata la 6/12 luni).

| xX Kikyo Xx a răspuns:

Incaerca canis pitic raman tot mici si extrem de iubitori

Ii gasesti aproape oriunde dar mai simplu cauta pe piata de la a la z

Funditapuppy dog eyes?