| amy3semj1405 a întrebat:

Ce rasa de caine va place cel mai mult? Ce caine aveti ( daca aveti)? Ce alte rase va mai plac de talie mica/ medie / mare? Aveti pisica? ce rasa va place cel mai mult si ce rasa e? Cum le chema pe animalele voastre? eu am un lup pe nume Ozzy si o persana pe nume Pity. Imi plac mai mult cainii de talie mare ca labrador sau ciobanesc (toate categoriile), husky etc dar si beagali. Si cei mici sunt scumpi dar nu ma pot jica la fel ca si cu cei mari ( cu ei e mai distractiv)

Răspuns Câştigător
| sssSnake a răspuns:

Pai eu am asa : o femela ciobanesc german, are 3 ani, o cheama Sena, am un pui de la ea, tot femela, tot ciobanesc german(100%) pe aia o cheama Laica si are 8-9 luni, un labrador+ogar (corcitura) pe care il cheama Congo are 4 ani, si un foxterir (dar nu e rasa pura) pe care il cheama Skipy el e cel mai mic are 5 luni si am si... 8 puii micii love struck au doar 3 saptamani sunt de la Sena(a doua tura) aia inca nu au numelaughing, si am vreo 5 pisici, dar nu le-am pus nume! Deci cainii astia + pisicile nu le tin la mine acasa unde stau eu, le tin la o casa de vacanta la vreo 30 km departare, si ii vizitez 1 data pe saptamana, sau cand am timp!

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.
Iar pisicile imi plac cele persane.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Am 2 catei de rasa pug si 2 pisici una de rasa rex si una birmaneza, imi plac si dobermani :X:Xblushing

| Bacemi a răspuns:

Am un catel pekinez. Cel mai mult imi plac Golden Retriever, Husky si Malamut de Alaska.
Am 2 pisici.
Pe catel il cheama Toto iar pisicile Puffy si JB.

| Larette a răspuns:

Am un malamut de alaska, o cheama Sasha, uite aici poze: http://www.caini-pisici.com/index.php?page=albumul_meu

| PredatoR a răspuns:

Rottweiler, Ciobanesc German, Amstaff

| sssSnake a răspuns:

Pai eu stau in Salonta, judetul Bihor, si cainii ii am in Zerind(langa chisineu cris) la vreo 30 km... acolo ii tin, avem foarte mult spatiu acolo si am decis ca decat sa ii tinem in zgarda sau inchisi, mai bine ii ducem acolo si ii lasam mai liberismug daca e cineva din zona Bihorului si vrea caini, ii dau eu din puii aceea, pentru ca oricum ii dam ca si asa is destui happy

| sorin a răspuns:

Eu am un caine de talie mare si destul de agresiv CaneCorsowinking

| LoveForShania a răspuns:

Mie imi plac absolut toti cainii :X
Fiecare au sentimente, sunt inteligenti, dar asta depinde de cum ii dresezi, cum ti`i apropii...
Mie una imi plac labradorii cand sunt mici. vaiiiiiii doamne, sunt atat de jucausi!
Imi plac Labradorii (sunt foarte inteligenti, sentimentali si jucausi)
Bichon (de toate felurile ) -SUNT frumosi, scumpi, jucausi, inteligenti!
Eu am un labrador inca micut, probabil! Are 2-3 luni! (l`am cumparat) este alb si foarte foarte jucaus (sare intr`una laughing ), totusi creste foarte repede, se dezvolta rapid! Si mananca destul! il cheama Teddy :X-masculin

Am un Rottweiller, cam tot aceeasi varsta ca Teddy. Este foarte scump, dulce, frumos, linistit. Teddy este foarte jucaus si neastamparat fata de Rottweiler-ul asta duuulce! Are o privire foarte dulce si un zambet dragut, e numai cu limbutza pe sus tongue
Il cheama Rocko. -masculin

Mai am un Pitbull, eee adult. Are 5 ani. E blondutz cu suvite maronii :X Este foarte educat si recunoscator, cuminte, inteligent, rasfatat si duulce! Il cheama Conty! -masculin

Mai am avut un Caniche. Era albutz-cenusiu, duuulce rau, inteligenta, finutza, desteapta din nou, isteata! O chema Cora-feminin :X :X A murit sad

Mai am avut un Pittbul. Era desteapta, cam rea, dar dresata. Era mama lui Conty. O chema Jojo--feminin :X Conty a omorat-o deoarece ea s`a bagat la el in mancare crying. Dar tot el a suferit, ii era dor de ea. sad

Vaiii deja am scris drame p`aici. Iubesc cainii! Urasc pisicile! Alea mici dragute si cele mari imi plac! Unele sunt perverse ale dracul :: Scuze

| doar.eu a răspuns:

Imi plac mult urmatoarele rase: Golden Retriever, Labrador Retriever, Cavalier King Charles Spaniel, Chiuhuahua
Am un ciobanesc german pe nume Eros si am avut si un teckel pe nume Max, care a murit sad
Pisica nu am, ca nu imi plac

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult cainii de talie mica.Esti o norocoasa ca ai atatea animale pe langa tine care te iubesc atat de mult.Eu nu pot avea animale, stau la bloc si am doar 2 camere, iar parintii nu ma lasa cu animale, desi au fost de acord sa imi cumpere un bichon bolognese:X:X:X, dar nu prea avem de unde, ca sunt rase rare, si sunt cam scumpe.Eu am o fetita, cocker, pe care o tin la bunicul, o cheama Rona si e o dulce. O am de cand aveam 6 ani iar ea nu era decat un ghem.Acum e batrana, are vreo 9 ani. O iubesc extrem de mult, e cel mai dulce caine de pe planeta, e atat de iubitoaare, cand merg pe la ea imi sare in brate parca ar vrea sa-mi spuna ca ii era atat de dor de mine si parca mi-ar spune te iubesc! cand plec plange ca un copil, de imi dau si mie lacrimile. Mi-e mila de ea, ca e batrana, nu pot sa ma gandesc la ce as face cand ea nu va mai fi.Cred ca o sa ma duc si eu cu ea.Deocamdata ma bucur de clipele frumoase pe care mi le ofera. Iar pisica nu am, desi as vrea.Imi plac enorm pisicile persane dar si cele birmaneze[are un unchi de`al meu, o cheama Kati si e extreeeeeeem de frumoasa]. Nu am rase preferate, toate animalele sunt la fel de frumoase si le iubesc la fel pe toate.

| angel_5676 a răspuns:

Eu am un bichon havanez:X. Imi mai plac urmatoarele rase: bichon maltez, bolognez, labrador retriever, golden retriever, cocker. Pisica nu am, insa imi plac cele din rasa ragdoll sau birmaneza.

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Eu am acum un dog argentinian si un dog german, imi plac deoarece sunt rase cu multa energie, nu sunt agresive...in plus caini mei au fost dresati.doar ridic mana la ei si deja stiu ca au gresit ceva...dog arg. este pui iar dog german este mascul deja la 6 ani.Am avut un rottwiler, bichon si ciobanesc german

| amy3semj1405 explică:

SssSnake unde stai? cate animale ai... wow. m-am rugat de mama sa imi un labrador, husky sau beagle si nu a vrutcrying esti norocos in schimb o sa capat un pui de la Ozzy.

| amy3semj1405 explică:

Sa stii ca dupa ce mi-au vazut pisica multi si-au schimbat impresia despre pisicile alea rele de care ziceti. Asa ca nu generalizati ca a mea e suuuppper!

| wanda a răspuns:

Pai eu am un catelbig grin bichon havanaz si il cheama Bijoulaughing si il ador ptc e mic si alblaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi voi sunteti foarte norocosi. eu una am avut doar un caine(corcitura) dar oricum era foarte dragut o chema gesi eu una o alintam gesica dar era cam obraznica si isi facea nevoile prin casa si l-au vandut dar am avut si un hamster dar nu mai stiu cum il chema cand l-am avut aveam vreo 5 ani dar am avut si broaste tzestoase un iepure si cam atat... dar chiar mi-as dori sa mai am un animal de companie dar parintii mei nu vor crying dar mie una imi plac aproape toate rasele de caini vreo 3-4 rase nu imi prea plac si imi plac si pisicile dar mai putin ca familia mea nu prea le suporta dar eu le suport cat de cat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doi caini primul este de rasa lup ciobanesc si aldoilea ciobanesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac matele.

| Ionutzsa a răspuns:

Am un caniche mediu [ numa` pe asta ma lasa ai mei sa-l tin la blocbatting eyelashes
pisici n`am decat la tara, nu-s de rasa dar is ft scumpe love struck asa tigrate ca aia din reclama de la kitty cat big grin
Tot la tara am 2 ciobanesti si 2 corcituri de pichinezhappybatting eyelashes

Ador husky love struck [ am avut cand eram mai micuta, dar a murit sad]

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Am 1 rottwailer

| ellenutzza a răspuns:

Acum vreo 2-3 luni mi-am cumparat un bichon frise si e un scuuump! e super frumos si e jucaus si ne-am imprietenit fff repede. i-am pus numele miky(o varianta englezeasca a numelui mihai pentru ca l`am cumparat cu o zi inainte de sf. mihail si gavril)... ii mai zic uneori si bicho sau mikydutu. alte rase care mai imi plac ce sa zic. husky sunt foarte frumosi intr`adevar. are un var de`al meu, insa dupa parerea mea nu poti da`l tii in casa pentru ca e prea mare. (eu pe miky il tin in casa)

cu pisicile nu prea le am.adica nu stiu rase si chestii d`astea, insa unele sunt chiar frumoasekiss*

| aditrg a răspuns:

Am un caine Soricar este mic dar puternic si agresiv bate pitbulu

| starsteaua1994 a răspuns:

Ciobanesc Mioritic... cel mai tare... puternic, adectuos, frumos, fidel tongue

| lovelife17 a răspuns:

Am un collie (alb cu negru si maro), femela si o cheama Luckyhappy si inca o femela cocker maro pe nume Cora.

| Florin_Lupu_1997 a răspuns:

Eu am un terrier tibetan negru pe nume Oscar.E foarte adorabil...blanos, dragut, nu foarte mare, dar nici foarte mic...singurul lucru care ma deranjeaza la el e faptul ca ratra foarte mult.insa sper ca o sa-l dezvat t ca e deranjant si pentru mine si pentru vecini(stau la apartament). Sincer daca mi-as i cumparat eu caine nu mi-as fi luat rasa asta probabil mi-as fi luat un chow chow (cainele asta l-am primit cadou) insa acum a devenit rasa mea preferatahappy.