| INNA_7716 a întrebat:

ce ziceti sa imi cumpar un papagal sau doi papagali? dau fundita

7 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

2 trebuie fiindca s-ar putea sa moara cand il lasi singur

| Radioactive a răspuns:

Saaaaau. happy Mie mi-ar placea 2 papagali. Un baiat si o fata.

| Dia a răspuns:

Buna draga. happy
Trebuie sa-ti cumperi neaparat 2 pentru ca 1 se simte f singur... si la un momentdat moare.
si eu am avuthappy. si nu au rezistat unul fara altul sad. si am pierdut unul.
Sau daca chiar nu vrei sa ai 2... iti cumperi unul si i pui o oglinda in colivie, o sa vorbeasca cu "el" din oglinda si o sa se simta mai bine.
Dar recomandat ar fi sa-ti iei 2 >big grin

| andreicns5 a răspuns:

Poiiii la liberty center exista un nu stiu la parter un papagal paco e mareeee e imensi si zice pa mama paco si e tare da e scump rau 3.000 euro

| ピンク a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa iti iei unul
doi inseamna dubla responsabilitate. dar vezi ca conteaza si specia. poti sa iti iei doi daca iti iei amorezi pentru ca acei nu suporta sa fie singuri

| StiGGy a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu ei: Daca vrei sa faci pui, ia-ti doi. Daca iti doresti doar ca animal de companie, iti sugerez sa-ti iei numai unul, dar atentie: Sa Fie Mascul! deoarece masculii pot invata sa vorbeasca. Bafta!big grin

| ryn7 a răspuns:

Depinde... si-asa cu un singur papagal apar numeroase responsabilitati...2 ar fi mai dificil, doar daca esti sigura ca te vei ocupa cu meticulozitate de ingrijirea lor. Parerea mea e ca mai bine sa cumperi un singur papagal.happy