| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un papagal dar sa stiu ca e prietenos.Eu am 2 agapornis dar musca si nu stau pe deget. Ce papagali ma sfatuiti sa imi iau(in afara de perusi)si puteti sa imi dati ceva videoclipuri?

Răspuns Câştigător
| 1fluturas a răspuns:

In primul rand incearca sa cumperi de la crescatori care-i hranesc la mana.Altfel nici un papagal n-o sa fie bland. Oricum, daca cei doi agaponis sunt pereche sigur nu se imblanzesc. Poti sa-ti iei un papagal mai mare ca talie/rasa, de obicei sunt mai inteligenti.Un micul Alexandru poate vorbi destul de clar dupa 7-8 luni.http://www.youtube.com/watch?v=IPX4Del_UUc&feature=related

Eu am un Marele Alexandru :) din a doua zi de cand l-am adus sta cateva ore liber in casa.E foarte pritenos si pofticios, daca mananci ceva tabara pe tine sa-ti ia din gura :))) ...nu am clip pe youtube, dar iti pun unul care seamana cu al meu, cel cu guler e mascul si mai vorbaret http://www.youtube.com/watch?v=FlHmKMIHwXo&NR=1...l-am luat cand avea 3luni jumatate si a costat vreo 1000ron, in m agazine pet pretul ajunge si la 1800ron

| wassupady a răspuns (pentru 1fluturas):

Salut,

as fi interesat daca ma poti ajuta cu ceva detalii / informatii in legatura cu marele alexandru, deoarece vreau sa imi cumpar si eu unul si as fi interesat de unele chestii.

lasa-mi te rog un id de mess sau o adresa de facebook unde sa putem discuta mai multe si mai detaliat.

merci, stima

3 răspunsuri:
| dogaru5430 a răspuns:

Pai incearca sa iei pui de agapornis care e mai molesit da sa nu crezi ca e bonlav da ala se dreseaza mai usor

| BrAmBuReL43 a răspuns:

Trebiue sa ii imbllanzesti ca nici un papagal nu sta