| RansleyGriswold a întrebat:

Cine raspunde primul si corect primeste funda!
Daca o Pisica se bate cu un caine de aceeasi marime, cine castiga?
Cainele care se foloseste de putere?
Sau pisica care se foloseste de agilitate, viteza (gheare si colti )

Răspuns Câştigător
| daηă a răspuns:

Pisica ar câștiga. Am mai văzut o asemenea "confruntare" și cea care a câștigat a fost pisica :3

11 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Nu, corect este veterinarul ar castiga bani de la niste natarai care pun asemnea intrebari, uneori caini vin cu ochii scosi iar alta daca pisicile cu bazinul rupt sau cozile rupte, pe ultimul motan am uitat sa-l intreb cine a cistigat el s-a ales cu bazinul si coada rupta.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Pai, depinde si de situatie. Uneori castiga cainele, alteori pisica. Totusi eu zic ca pisica are mai multe sanse. happy

| LiviuuuXD a răspuns:

Daca cainele e puternic e si rapid, eu toate luptele pe care le-am vazut a castigat cainele, doua muscaturi, doua miscari, iar doua muscaturi si mata e gata.

| LiviuuuXD a răspuns (pentru LiviuuuXD):

Am vrut sa scriu pisica dar domnul robotel e cam capos.

| RansleyGriswold explică (pentru LiviuuuXD):

Cainele nu este mai rapid ca pisica
SI FII ATENT LA INTREBARE!
o pisica de marimea unui caine!
e logic ca pisica castiga!

| LiviuuuXD a răspuns (pentru RansleyGriswold):

O pisica nu poate fi de marimea unui caine decat e si ala caine, si cine a zis ca pisica e mai rapida? Conteaza dexteritatea, experienta in lupta, si cainele poate fi agil! Mai citeste Colt Alb ca nu degeaba s-a scris omule.Doar citeste cartea si dupa vina la mine sa-mi zici asta. O pisica de marimea unui caine? wtf esti ciudat/a putin.

| RansleyGriswold explică (pentru LiviuuuXD):

Tu daca citesti o poveste o crezi?
Pisicile sunt feline! ele eu cea mai mare agilitate si videza in lupta!
se folosesc de gheare, colti, si tot corpul!
Pisica poate fi de marimea unui caine! daca cainele este mic!

| LiviuuuXD a răspuns (pentru RansleyGriswold):

Daca,e cumva ras, da poate. Daca-i mata n-are sanse, iti garantez. Cateodata si puterea e buna, cainii nu se folosesc de colti si gheare?

| RansleyGriswold explică (pentru LiviuuuXD):

Bai... fii atent. un catel mai micut poate sa fie si de doua ori mai mic ca o pisica. Dar in cazul asta vreau sa intelegi ca abilitatile pisicilor sunt mai evoluate ca ale cainilor. Mereu se lupta o pisica normala cu un caine normal ( Cainele normal este mai mare ca pisica oricum ) de aia castiga cainele. Dar intr-o lupta dintre o pisica de aceeasi marime cu un caine e logic ca castiga pisica. pana a deschis cainele gura ia picat un ochi si o ramas o urma de gheara laughing

| Dafii a răspuns:

Depinde de puterea cainelui. Pot castiga pisicile in anumite cazuri ( am luat parte la un asa spectacol ). Daca un caine e mai prostanac sigur pisica va castiga. Dar in majoritatea cazurilor pisica castga pentru ca ar folosi ghearele happy.

| RochEq a răspuns:

Pisica cu siguranta de oare ce abilitatile sale de felina si de pradator sangeros si agilitate o vor ajuta insa si catelul are sanese insa pisica ar castiga sigur de oare ce ar sari ar ataca pe neasteptate etc happy