| NiceBaby a întrebat:

Buna TPU.Cum pot sa-mi conving parintii sa-mi ia o pisica, poate tata ar fi de acord dar mama categoric a zis nu, oricum nu cred ca e de convins dar vreau sa incerc, incepe sa ma certe cind ii zic de pisica.Am un papagal, dar e salbatic, si nu-mi plac pasarile, sora mai mica se joaca cu el, dar ambele vrem o pisica.Cum sa o conving?

5 răspunsuri:
| blabla5532 a răspuns:

Da-i drumu papagalului si a 2-a zi adu o pisica acasa.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Fata asta e t/a? pisica mananca papagalul.nu e o idee asa buna

| raducmustiuc a răspuns:

nu citi comentariile stupide de mai sus. te duci frumos si cumperi un soarece sau cauti un sobolan pe la gunoaie, il bagi in casa si o sa iti cumpere pisica.

| lorykiss9710 a răspuns:

Pai spune-i ca daca ai avea o pisica ai putea deveni mai responsabila mai grijulie.si spune-i ca un animal cum ar fi pisica sau cainele au o influenta buna asupra copiilor. spune-i ca o sa faci ce zice ea ca o sa fi copilul perfect pe care ori care parnte si lar dori dar nu il poate avea...e doar un sfat, acum daca iti place sa nu e problema ta.pup.papa

| kNN1 a răspuns:

Pisicile lasa par prin casa si riscand sa inghiti unul poti sa te imbolnavesti. Sunt cam cele mai periculoase animale de casa asa ca ti-as recomanda sa iti asculti parintii si sa ramai la papagal