| T3quila a întrebat:

Dati-mi niste idei de jocuri pe foaie (hartie) Va Multumesc. Dau Fundita!happy

Răspuns Câştigător
| Adinaa28 a răspuns:

Pentru putin happy Mai poti incerca Tari,Orase,Munti,Ape,Plante, Animale, Nume. Alegi o litera si de ex. C si la fiecare rubrica scrii cu litera C ( multi - Carpati, ape -Crisul). Daca ai la o rubrica acelasi raspuns ca al altui jucator ai doar 5p dar daca numai tu ai raspunsul este 10p.

6 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

X si 0, spanzuratoarea, painici,

| 334499 a răspuns:

Vaporase,purcelusi

| Adinaa28 a răspuns:

Poti incerca Cine? Ce face? Unde? De ce? Jocul se joaca in felul urmator : Minim 3 jucatori, fiecare are o foaie cu cele 4 coloane asezate in ordine. Apoi trebuie ca jucatorii sa completeze prima coloana, sa o acopere apoi sa o dea prin rotatie celuilalt jucator si tot asa pana sunt gata toate cele 4 rubrici,iar la sfarsit fiecare citeste propozitia rezultata. ATENTIE! Trebuie sa scrieti asa... de ex : Cine? - ori un jucator dintre voi,ori un animal ori ceva amuzant. Ce face? - mananca,se joaca,fumeaza etc. Unde? -afara,la bunica,in casa,la mare,in boscheti etc. De ce? - asa,pentru ca e bolnav, pentru ca are purici, pentru ca e foame etc. Incercati ca fiecare raspuns sa fie cat mai amuzant! BAFTAwinking

| KubetiiOO a răspuns:

Biscuite,x si 0, spanzuratoarea,vaporase,tomanap(tari, orase.munti,ape,nume,animale,plante),piramide.

| T3quila explică:

Multumesc Adina! :*

| Adinaa28 a răspuns (pentru T3quila):

Am funda?

| Adinaa28 a răspuns (pentru T3quila):

Pentru putin happy Mai poti incerca Tari,Orase,Munti,Ape,Plante, Animale, Nume. Alegi o litera si de ex. C si la fiecare rubrica scrii cu litera C ( multi - Carpati, ape -Crisul). Daca ai la o rubrica acelasi raspuns ca al altui jucator ai doar 5p dar daca numai tu ai raspunsul este 10p.