| Andra22222 a întrebat:

dau funda. Vreau sa mi iau un caine si nu stiu ce rasă. Vreau unul de talie medie sau mare. Mai am un bichon maltese, de acea aș vrea o rasa prietenoasa, jucausa, care sa nu necesite cheltuieli mari.

Răspuns Câştigător
| AntoniaRules a răspuns:

Iti recomand Golden Retriever, Akita Inu, Shiba Inu, Weimaran sau cred ca cel mai mult ti s-ar potrivi un Cocker Spaniol.E un caine de talie medie, poate fi diverse culori si probabil sa-r inteleg mai bine cu bichonul, decat alate rase mai mari.Totusi te sfatuiesc sa afopti viitorul catel!

Bafta!

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Dog german...

| AntoniaRules a răspuns:

Ps.Eu am doi Golden Retrieveri, si crede-ma, nu regret ca ii am si ca am ales aceasta rasa.

| WolfYTB a răspuns:

Caine lup
Este un caine care nu se satura de joaca dar intelege cand stapanul lui nu are timp.Invata repede daca vrei sa-l dresezi.Eu am un mascul care pe 21 iunie a facut 3 ani il cheama Rocky.A da si cainii lupi sunt buni si de paza. Daca vede pentru prima data un prieten de al tau si vede ca te intelegi cu el va fi bucuros sa si-l faca prieten la fel si cu cainii, pisicile si orice fiinta.Costa undeva la 600-1000 de lei.Iar un sac mare de boabe pedigree este de ajuns pe o luna la varsta de 1-2 ani.Ti-as recomanda sa-l iei la o luna sau imediat ce a trecut de perioada de intarcare.Sunt foarte frumosi. Daca vrei mai multe detalii poti cauta pe internet

| Iwliaaa a răspuns:

Eu îți recomand golden retriever, sunt prietenosi atat cu oamenii cat si cu animalele, se poate imprietenii chiar si cu o pisica. Nu prea le are cu latratul, le are cu joaca gen vrea multa multa multa atentie.

| F12345 a răspuns:

Ia-ți un caniș, nici nu e scump și sunt foarte cuminti, prietenosi, ascultatori si jucăuși.Am și eu unul și se înțelege de minune cu alți câini

| heythere2004 a răspuns:

Iti recomand un caine de la adapost deoarece e gratis si ai de ales dintre multe mixuri de rase.In plus cainii care nu sunt de rasa nu sunt predispusi la boli genetice spre exemplu:pug-probleme respiratorii; canis-probleme cu dantura; sharpei-proleme cu pielea. Sper ca am fost de ajutor si sper sa alegi sa salvezi un catel de la adapost.

| Georgiana345 a răspuns:

Pai nu stiu cat costa un caine lup dar, stiu ca sunt jucausi daca ii drezezi sunt foate draguti, eu am unu!

| TheGirl008 a răspuns:

Iti recomand un pug. sunt jucausi, prietenosi si mi se par draguti rau

| TheGirl008 a răspuns:

Iti recomand un pug. e mic, jucaus si prietenos