| Bella27 a întrebat:

As vrea sa mi cumpar un caine, dar nu stiu ce rasa. Vreau un caine rezistent la frig doarece va sta in curte. Vreau sa fie un caine de talie medie/mare.

Ps: Nu vreau maidanez! Asa ca daca imi propuneti sa adopt un maidanez, raspunsul nu e luat in considerare!

Funda!

Răspuns Câştigător
| RoxanaY a răspuns:

Eu ti-as recomanda un caine Huscky. Cainii Husky pot rezista la o temperatura de -60°C si pot rezista si la caldura. Au o inaltime medie de: Masculi: 55 cm - 60 cm Femele: 50 cm - 55 cm. Si sunt foarte draguti.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

2 răspunsuri:
| TheMusicBoy a răspuns:

Boxeri.Ii poti ține si afara, dar si înăuntru.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Pai un caine:haski, malamut, golden retriever deoarece are blana mare, si un ciobanesc(mioritic, romanesc etc.inafara de belgian)