| gardin a întrebat:

deci am o problema ...azi am fost plecata si am lasat catei de 9 luni in curte si cand am venit am gasit pisica unui vecin in curte moarta...ei stiau pisica si nu stiu ce sa cred.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa iti anunti vecinii ca patrupedul lor este gasit mort pe proprietatea ta. Ei trebuie sa vina sa il ia. Daca nu te intelegi cu vecinii si nu vor sa isi i-a pisica moarta din curtea ta, poti anunta politia la 112.
Dar este obligatia ta sa anunti vecinii. Ca au aruncat-o ei, ca a murit ea acolo, nu conteaza; tu trebuie sa-i anunti. Iar ei sunt obligati sa vina sa o ia si sa si-o ingroape.

| ibaal a răspuns:

Poate c-o fi murit la vecin si a aruncat-o peste gard. straight face

| AnaAna8 a răspuns:

Așa au făcut niște vecini : aveau 2 caini și o pisica de câteva luni. Unul din caini nu prea suportă pisica dar pana la urma s-a împrietenit. Când a au plecat în vacanță, cine avea grija de ei a deschis ușa, pisica a ieșit și câinele după ea și a mancat-o pe loc. Femeia nu a mai apucat sa facă nimic deși cățeaua primea mancore destula. Așa fac ele, nu vor sa îi " supere " pe stăpâni așa ca nu fac așa ceva pentru ca știu ca urmează o pedeapsa. Și dintr-un moment de hrana sau de agresivitate sau din instinct ca pana la urma sunt animale și de obicei câinii mănâncă o pisica dacă nu se împrietenesc deci e posibil sa fi fost câinii tai cei care au mancât pisica și fiindcă nu o cunoșteau de multa vreme.

| gardin explică:

Faza a e ca pisica aceia a fost foarte chinuita de ei au aruncato odata de zid ...si ea venea la noi statea la noi aproape in permanenta dar nu intra in casa ...si oricum sunt niste betivi stapani au avut niste catei si au murit si i.a lasat la margine de drum