| Adina66222 a întrebat:

Peste cateva saptamani voi primi o catelusa,am deja un catel baiat,diferenta dintre ei este de un an,dar catelul meu este foarte gelos si hapsan, cum il pot dresa sa nu mai fie asa? Stie deja comenzile sezi si culcat.

Răspuns Câştigător
| Yzzúu a răspuns:

Sigurul mod in care ai putea rezolva situatia este sa tratezi ambii catei la fel, sau daca nu poti, pastreaza doar unul si ofera-i dragostea si atentia de care are nevoie.

4 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Nu îl poți dresa în privința asta, e o chestie de personalitate. Tot ce poți face e să-i tratezi la fel.

| Ottakringer a răspuns:

Nu trebuie sa arati mai multa dragoste la unu fata de celalalt. Daca vede ca te joci cu amandoi in acelasi mod, ii alinti in acelasi fel nu o sa simta diferenta intre el si ''ea'' ca sa zic asa. Daca ii iubesti pe amandoi la fel nu o sa fie greu. Bineinteles ca la inceput o sa fie putin, asta e ceva normal.

| doglover23 a răspuns:

Nu-l poti dresa pentru problema asta. Joaca-te cu amandoi si nu-l da la oparte pe celalalt mai ales in perioada de acomodare cu cel mic.

| Adina66222 explică:

Va multumesc mult,nu prea am probleme cu ei,imi este frica pentru ca uneori se enrveaza,cel mai mult cand ea vrea sa manance,sau cand se joaca cu jucariile lui, dar l-am linistit mangaindul, acum e destul de bine. Eprima noapte cand doarme langa el asa ca imi e putin frica, dar oricum, va multumesc foarte mult pentru sfaturile voastre! Va pup dulce!