| Sez301 a întrebat:

Buna TPU! Pisica mea a nascut in urma cu 2 saptamani, 3 pisoiasi insa de cateva zile dispar.Adica acum 3 zile unul dintre pui a disparut si ma indoiesc ca s-a tarat singur ca sta intr-o cutie.In dimineata aceasta a mai disparut unul tot si a mai ramas doar un pui.De ce? Unde dispar puii?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati:
-ii muta pisica undeva (si mor sau nu)
-mor si ii mananca pisica
-ii omoara un motan si ii mananca pisica.

Pisicii trebuie ocrotiti de om, altfel rata de supravietuire e foarte mica.

| Simpatic a răspuns:

De unde putem sti noi unde dispar puii?
Tu esti aproape de ei...
Poate cineva i-a luat, poate s-au tarat undeva sau poate au fost ucisi
Desi cred ca au fost luati cumva, uneori pisicile isi iau puii si ii ascund ele undevawinking
Vezi unde merge pisica des, si daca auzi "miau-miau" de pe undeva dintr-o zona mai greu accesibila

| Madaxo97 a răspuns:

Poate i-a mutat pisica, cauta bine prin casa, curte daca ai, chiar in pod, poate ii găsești.

| Sez301 explică (pentru Madaxo97):

In pod n am verificat multumesc