| qLoveSmileღ a întrebat:

Pisica mea in ultima vreme se comporta foarte ciudat. straight face Adica doarme pe jos intinsa aproape toata ziua, nu miauna deloc si nu mananca decat putin. Cred ca se simte rau din cauza caldurii, ca afara este cald de lesini. M`am dus azi dimineata sa o ud cu apa rece si parca era mai energica, dar nu pentru mult timp. Este din cauza ca este cald afara sau are ceva grav? straight face

6 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Mai asa facea si motanelul meu, ieri..era un aer cald de te apuca damblaua angry numai puteam, la fel si motanul meu de un an la fel si fratisu de 2 luni sad
nu cred ca este ceva grav. era mai bine daca o spalai cu apa mai fierbinte, dar nu rau!
te rog! vreau papion! tongue

| Crucified a răspuns (pentru Crucified):

Apropo,hidrateaz-o mult! dar nu 2l de apa, doamne fereste! laughing

| AlexMrs a răspuns:

Un veterinar poate spune cu exactitate ce are. eu nu cred ca are ceva, e doar de la caldura. pe toti ne moleseste caldura. pune-i apa rece mereu sa se hidrateze.

| BrossMan44 a răspuns:

Este din cauza caldurii..asa face si pisica mea.nu o mai uda ci umezeste-te pe miini cu apa rece si dai pe blanita in raspar, adica invers cum ai mingia-o.

| jenifar a răspuns:

Eu pot sa iti spun ca si catelul meu este la fel! a slabit groaznic este molesit etc! L=am dus la doctor si a zis ca nu are nimic si ca doar caldura este devaina! dar nu strica niciodata o parere a unui veterinar

| Cioby99 a răspuns:

Du-o la un veterinar si poate are o capusa.Verific`a