| yasemin a întrebat:

Buna TPU si La multi ani!
Am si eu un catel care este indragostit, de o catelusa evident happy si este foarte apatic, nu mai mananca, nu bea apa, nu se joaca. ea il respinge; ce as putea sa ii fac pentru ca il iubesc si imi este mila de el?!

Răspuns Câştigător
| KathleenVJ a răspuns:

Buna si la multi ani si tie! ^_^
Imi pare rau pentru catelul tau, sincer.(Mai ales ca situatia imi aduce aminte de filmele cu adolescenti, cumva) Gandeste-te, poate l-ai putea readuce la viata facand cu el lucruri pe care nu le-ati mai facut demult(mai ales ca mai sunt cateva zile pana se termina vacanta). Ai putea sa il duci intr-un loc unde ati fost candva si va jucati.(mai ales daca in trecut il frecventati)Sau ai putea sa iti inviti o prietena pe care si el o simpatizeaza si sa va jucati impreuna cu el.(Va si amuzant, daca ii place) Oricum, e important sa te axezi pe cea ce ii place acum sau ce ii placea inainte, pentru a-i trezi pofta de viata. Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Sa il castrezi, normal. ca asa face daca ti-ai luat baiat

| mariaWoW a răspuns:

Buna! Daca nu mananca, nu bea apa, si nu mai face alte activitati de cat sa stea cu catelusa, asa este normal cand este indragostit. El nu mai vrea nimic.Incearca sa il ti un timp pe lanaga fetita si sa vezi daca se inteleg...
funda?

| elisarktis a răspuns:

Catelusi sunt "in love" >big grin

| clypa a răspuns:

Pai lasa-l cu ea, daca ea tot il respinge nu ai ce sa ii faci o sa ii treaca lui intr-o saptamanahee heetonguewinking