| joy a întrebat:

Am un caine lup, Tony.De la un timp e apatic, nu mananca, nu are chef de joaca, ce sa-i fac? Ma ingrijoreaza pentru ca are doar 2 ani...Nu e castrat...

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Intreaba-l ce aretongue mergi cu el la un veterinar sa ii faca niste teste, o fi si de la anotimp... sau poate are ceva la stomac.

9 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poate se manifesta asa din cauza singuratatii.
Incearca sa-l duci pe la fete si gaseste-i pereche.

Anna
| Anna a răspuns:

Poate se simte singur..si simte nevoia de putina afectiune din partea stapanilortongue

Bula
| Bula a răspuns:

E / a fost vremea imperecherii si... nu si-a gasit parener(a)!

| Elly4all a răspuns:

Mergi la un veterinar acesta il va consulta si iti va spune cauza pentru care este asa de bolnavicios.MULT NOROC.

| remus a răspuns:

I - ati facut tratamentul la el, vaccinuri necesare contra, jigodiei, parazitilor, rabiei etc, am si eu (ciine lup) sips dog(ciinele corabier) sint foarte frumosi, inteligenti, ascultatori si de folos in multe treburi, eu merg cu el la pescuit pe dunare cu barca ii place la nebunie pestele, trebuiesc tratati altfel se imbolnavesc, datii putin lapte vedeti daca vrea, si duceti-l la medicul veterinar, nu este neaparata nevoie sa-l castrati...

| gabriellas a răspuns:

Sau poate a simtit o catelusa in calduri... si e ...indragostit. Cainele meu -tot lup- asa facea. Dar asta dureaza in jur de o saptamana -doua. Oricum urmareste-l si daca iti da ceva de gandit, du-l la veterinar, desi stiu ca nu le place.

| cristi a răspuns:

Mergi cu el la un cainet veterinar unde sa poti sa ii faci toate analizele la zi pentru a vedea daca este sanatos,. daca nu are nici o problema medicala.continua sa incerci sa il inveselesti, da-i sa manance ce ii place cel mai mult, joaca-te cu el, fa-i cunostinta cu alti caini din zona. poate isi gaseste o partenera :p. Sa nu-l castrezi pentru ca o sa-l faci si mai nefericit laughing

| bismark65 a răspuns:

Poate ca te-a auzit vorbind de castrat si d-aia e apatic

| didiona a răspuns:

Am si eu un caine de1 0 ani, momentan 26. 11. 2010 are aceleasi sintome.am 12 ani si nu cred ca as suporta sa o pierd.de 2 zile nici nu iese din cusca nici nu ridica capul cand bunicul meu ii aduce mancare. inainte zdrentica catelusa latra la camioana acum nici nu ridica capul.la mine mai e si batrana dar la tine e o varsta frageda joy.AI GRIJA SPER SA SE FACA BINE TONY!