| chowchow12 a întrebat:

BUna TPU. Stau la apartament si nu stiu ce sa aleg ca si animal de companie dintre un caine si un papagal.

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Cainele. Papagalul face galagie mereu, face mizerie si nu il poti atinge ca se sperie ca de bombe. Cainele e cuminte, dragut si pufos:X. Poti sa ii pui scutec daca nu ai timp sa il scoti afaralaughing.

| Eastwood a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine un caine, cu un papagal nu poti iesi afara, cainele cel mai bun prieten al omului.

| GabrielaIoana a răspuns:

Alege cainele..iti spune o persoana care are 2 perusi in apartament si e inebunita de ciripitul lor.

| Dodgge a răspuns:

Daca ai timp de plimbari zilnice ia un caine de preferat care naparleste foarte putin sau deloc ( bichon maltez, Schnautzer pitic, Bichon bolognez, Bichon frise, Cairn terrier, caniche, etc) si de talie mica sau medie. Daca nu prea ai timp de iesiri zilnice eu iti recomand o pisica cu par scurt.Papagalii nu iti transmit aceeasi stare pe care doar un animal o poate face.

| Grasshoper a răspuns:

Un papagal ar fi mai bine in primul rand e mai usor de ingrijit dar trebuie si o pereche pentru el/ea!

| Grasshoper a răspuns:

Un papagal ca e mai usor de ingrijit dar trebuie si pereche

| LadyBarbie a răspuns:

Eu as alege cainele. Te poti atasa mai repede de el si poti gasi in el un prieten.

| qxCryss a răspuns:

Eu as zice sa-ti iei un caine, e mult mai jucaus, intelegator. Poti sa-ti iei si un papagal, daca e singur va veni la tine, poate chiar va vorbi. E alegerea ta!