| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

stie cineva cum trebuie îngrijit un caine dupa ce îi sunt cupate urechile si coada? Dau funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Ar fi indicat sa ii protejezi capul si coada de lovituri ...pansamentele trebuie sa se schimbe zilnic si sa fie STERILA(le cumperi de la farmacia umana gata ambalate si sterilizate)
Ai putea sa iti achizitionezi un spray cu antibiotic(spray albastru) ii in jur de 20 de lei..si sa il dai macar o data pe zi... Dupa 14-16-20 de zile in functie de cand ti-a zis veterinarul sa mergi sa ii scoti firele sa te duci sa le scoti...nu vrei ca puiutul tau sa riste vreo infectie sau sa respinga firele( sunt corpi straini totusi)
Cu coada cam aceiasi poveste..curatenie si grija la traumatisme.
Dupa ce se vindeca poti sa ii fac masaj la urechiuse ca sa le stimuezi sa adopte o pozitie frumoasa.
sanatate la blanos!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

N-as face asta nici la cainele dusmanului.

| EkToR a răspuns:

Am mai spus odata ca nu ai voie sa faci asa ceva!
Dar daca ai facut deja te duci la un medic veterinar si il intrebi Sfatul meu solutii de vindecarea si de protejarea ranilor!

| EkToR a răspuns:

Da si vreau sa te intreb catelul este gri sau negru obisnuit?

| Bit74 a răspuns:

Trebuie sa ai grija sa nu se raneasca la urechi. presupun ca sunt cusute si la mine cand s-a lovit la ureche sa rup cusatura putin dar nu a patit nimic...