| supergirl_8855 a întrebat:

Stiti cand mama de pisica nu mai alapteaza puii? Trebuie sa stiu. O vom castra si trebuie sa stiu neaparat, altfel puii vor ramane flamanzi.

4 răspunsuri:
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Poi daca pui sunt destul de marisori, invata-i sa manance orice.Eu le-am dat prima data branzica de care dadea la scoala,sau daca e,ii dai branza topita,pe urma, treptat am inceput sa-i dau si lapte asa gol, dupa aceea am evoluat si le-am dat tot felul de ciorbite cu paine.Eu stau la tara asa ca nu mi-am permis sa ma duc la oras sa le cumpar lor vitamine sau pernute pentru pisoi mici,"e criza".Dar tu daca ai aceasta posibilitate,poti face acest gest pentru ei, dar nu cred ca trebuie sa i le dai din prima zi, intai incepi cu ceva simplu.Pe urma se va obisnui si fara.Acum nu stiu cand,dar daca e obisnuiesc sa manance orice,in cel mai scurt timp, pisica va observa ca sunt ingrijiti de tine si ca le dai sa manance, nu-i va mai lasa.Si pisica mea a plecat de curand,cred eu ca sa nu mai alapteze.Dar pisoi sunt bine, atat ca atunci cand vor ei, miorlaie si plange ca si cum le e dor de mama lor.Acum depinde ce pisica este, pentru ca am mai avut o pisica cu pui si chiar daca le dadeam sa manance tot a alaptat pana s-au facut prea mari.Ai grija ca pisica din nevoie sa nu mai alapteze puii, sa nu plece de acasa la fel ca a mea.Dar nu te grabi pentru ca se poate sa sufere si juniorii nemancand ce le dai tu (bineinteles dupa ce nu ii mai alapteaza pisica) sau diferite probleme.Te pup, si sper ca ti-am fost de ajutor!

| maryellen91 a răspuns:

Pisica mea a lasat puiul sa suga pana in ziua in care a fatat iar adica vreo 4 luni(de pe 4 februrie cand l-a fatat pana in iunie cand a fatat iar!) happy dar depinde de pisica cand incep ei sa manance singuri si le dau dintii poate nu mai i alapteaza ca o musca.
castreaz-o si tu cand au puii o luna jumate - doua! sa poata manca singuri!

| ILoveSteveBurnside a răspuns:

Cam 4 luni ca eu am vazut un documentar. Pa, Ana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o castrezi, o sa poata sa alapteze puii, pana o sa-i intarce. (din proprie experienta)